Ljudbojen.com
https://ljudbojen.com/

Nä det här går inte. LÖRDAGSSKÅL!
https://ljudbojen.com/viewtopic.php?f=8&t=52375
Page 1 of 1

Author:  FenderBender [ 29 Jan 2011, 21:06 ]
Post subject:  Nä det här går inte. LÖRDAGSSKÅL!

Under devisen "never look back" kunde jag inte förmå mig att skåla i en avdammad tråd. Så här kör vi i en "clean" tråd: Skål på er, i mitt fall i en klassiker från lumpartiden - Tuborg Guld. [:p]

Image<font size="2">/Janne i Själevad – suffering serverely from honkieritis...</font id="size2">

Author:  Wicca [ 29 Jan 2011, 21:16 ]
Post subject: 

Jaahapp. ;)

Skål påre!

Nu blir det ett eller två avsnitt av Generation Kill jag har blivit "tvingad" att se av mina kompisar.

__________
"I´m not just another brick in the wall."

Author:  lillefar [ 29 Jan 2011, 21:56 ]
Post subject: 

Då skålar man på denna skål och för att ta det säkra före även förra veckans skål. Tut i luren [:D]

"Det är aldrig försent att ge upp"

Author:  nuffe [ 29 Jan 2011, 23:40 ]
Post subject: 

Idag är det SKÅL med stora bokstäver. Jag öppnade just en flaska 17-årig Ardbeg som jag snålat med alldeles för länge. Nu är hatten av och gommen fylld av denna ljuva dryck.

Och så i natt när man vaknar till lite, då slickar man sig om munnen och får snabbt tillbaka den härliga aromen som bara finns efter riktigt rökiga singel malts. Ibland är det gott att leva[^][^][:p][:)]

Image

Author:  danix [ 30 Jan 2011, 00:13 ]
Post subject: 

Nej, Dexter det är inte du som är onormal.

Author:  kjelle [ 30 Jan 2011, 02:31 ]
Post subject: 

Just hemma från gig, liten sylta men stort band inkl. 4 blåsare. Då ser man till att det står en kall Hell beer i kylen! Dom kan dom i Jämtland... SKÅL!

Image

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/