<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
jag har provspelat en maverick en gång....fast den var inget vidare...
det var inte alls lika bra kvalitet osm det såg ut o va...<img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>OK, anledningen till att jag frågade var att jag såg en för 1500 spänn på Fyndtorget:
http://www.fyndtorget.se/annons.php?id=3248Den ser ut som ett vrak med klistermärken överallt, till och med på greppbrädan!<img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>
Men under allt kladd döljer sig en röd välvd flammig lönntopp och med cremevita bindings. Läste nånstans på nätet att de floydade varianterna dessutom räknas som high end-modellerna i serien.
Hade säljaren bott i Göteborgsområdet hade jag åkt och provspelat den direkt, men nu finns han tyvärr i Stockholm så jag passar den här gången.
Någon annan bojare kanske känner sig manad?<img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>