Joined: 27 Sep 2009, 14:39 Posts: 287 Location: Göteborg
Greco och Yamaha Sg 1000 + pengar mot Gibson
Har funderat lite på detta, är inte heeelt säker än men kom med förslag så får vi se.
En Greco Les Paul Custom. Låter svén bra och spelar skiten ur det mesta. En liten skada men det är fixat, Det är att en bit av bindningen hade släppt på undersida vid Ton kontrollen. (Se Bild) Annars i Riktigt bra skick, inte några nämnvärda dings osv. Fret edge binding. Original mickar. Till denna ingår ett hardcase från samma tid byggt i japan, (har nog varit till någon standard modell.)
Samt En Yamaha Sg 1000 En av de bättre gitarrer jag haft, men får gå till förmån för en CS. Huvudet har varit av en gång i tiden men det är lagat inte jättesnyggt men det är VÄLDIGT stabilt! kommer aldrig gå av där igen! Tillsammans med ett välturnerat hardcase. Finns lite dings och så men det ska det göra, gitarren är välturnerad som sagt.
Byter dessa gitarrer och 6000kr mot en Gibson Custom shop Les Paul, (gärna 1957 modellen goldtop) Ge förslag.
Bilder på Yamaha kommer men den är inte i denna lägenhet då vi är under flytt...
Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot post attachments in this forum