Hej Hej!
jag är sugen på en ny fuzz (eller två[:p] )
dessa har jag att byta bort:
Shin-ei/companion Fuzzwah. Grym jävla motorsågsfuzz. wah wahmn har lite sprak i potten, går säkert att fixa med lite kontaktsprej.
kosmetiskt så är den helt ok. ingen logga på och gummipluttarna har börjat torka sönder. batteriklämman hade gått sönder när jag fick den så jag har skarvat med en ny klämma som jag tvinnat med gamla kabeln . hade tänkt att löda dit en ny fin kabel men har inte orkat eftersom det fungerar precis som det ska nu


http://www.youtube.com/watch?v=IGCSgSkRH3MSedan har jag en Danelectro Coolcat fuzz. Ska vara en klon på frantones peach fuzz om jag inte minns helt fel

använd kanske tre timmar, har vara klöst bort det lilla "true bypass" klistermärket som satt på när jag köpte den.
Dessa vill jag alltså byta bort mot nån cool fuzz som jag inte hunnit testa än. kom med förslag (ju skummare desto bättre [^] )
Fred!
/Tommy